top of page

HAKKIMIZDA

mavidussanat logosu

   Mavidüş Sanat Merkezi 27.kasim.2007 tarihinde açılmıştır. Atölyenin sahibi ve kurucusu olan Mehmet Kutluay , bir yıl boyunca  kendi çalışmalarını ve güzel sanatlara hazırlık, karakalem portre, yağlıboya, suluboya ve heykel  üzerine ön çalışma ve hazırlık devresi olarak çalışmalarda bulundu.

 

    Yaklaşık 1 yıl sonra 2009 yılından itibaren aktif olarak yetenek sınavlarına yönelik güzel sanatlara öğrenci hazırlamaya başladı. Bunun yanı sıra  ilköğretim ve yetişkinler düzeyinde hobi resim kursları verdi.

 

    Mavidüş Sanat Merkezi şuan İzmir'in Buca ilçesinde ( Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi karşısında ) hizmet vermektedir.

         

Desen_dersi_sonrası_değerlendirme_aşaması-min_edited.jpg

 Derslerimiz her yılın ekim ayının ilk haftasın da başlar ve eylül ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Kayıtlarımız devamlıdır. 

Çalışma sistemimiz 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.Aşama: Ekim ayının ilk haftasından, mayıs ayının son haftasına kadar olan zamandır.  Bu dönemde Temel Tasarım dersleri ve desen dersleri için ön hazırlık niteliğinde, anatomi ve eskiz çalışmalarının dahil olduğu programdır.

2. Aşama: Hızlandırılmış yaz programıdır. Haziran, temmuz, ağustos ayının tamamı, eylül ayının ise ilk iki haftasını kapsamaktadır.

+ Hızlandırılmış yaz programımız tamamen sınavlara yönelik bir program olup, Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar fakültelerinde uygulanacak olan " DESEN, İMGESEL ve NATURMORT " sınavlarının birebir uygulama sınavları yapılmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerimizin gireceği bölüm dahilinde istenilen renkli çalışmalar ve portfolyo uygulamaları üzerine çalışmalar yapılır. 
 

Not: İlk gruba kayıt yaptırmayan öğrenciler , daha sonra ki gruplara dahil edilir ve ayrı bir program hazırlanır.

        

Heykel_büst_dersimizden_bir_kesit_3-min_edited.jpg

       Atölyemize gelen öğrencilerimiz daha önce resim eğitimi almış olsalar dahi ilk olarak çizgisel eğitim ile başlangıç yaparlar ve sırasıyla yukarıdaki sırayı takip ederek sınava kadar hazırlanırlar.
Bu şekilde öğrencilerimizi çalıştırmamızın sebebi tüm öğrencilerimizin belirli bir sistem ve düzen içerisinde sınavlara hazırlanmasını sağlamaktır.

        Ders süremiz günde 4 saattir. Dersi uzatma öğretmenin inisiyatifindedir.  Perşembe ( saat 12:00 - 18:00 ) günü etüt günü olup tüm öğrencilerimiz belirlenmiş saatler içerisinde ücretsiz olarak atölyemizden faydalanabilme imkanına sahiptirler. Öğrencilerimiz hafta içi minimum 3 gün + Etüt dersi, hafta sonu ise maksimum 2 gün + etüt dersi kursumuzdan faydalanabilmektedir. Bu programlara artı olarak full proğram hafta içi 3 gün + hafta sonu 2 gün  toplamda 5 günlük proğramımız dan yararlanabilirler.

        Haziran ayı itibari ile öğrenci haftada 5 gün çalışma talebinde bulunabilir. Ücretlendirme kurs süresine göre değişmektedir. Sınava Son 3 ay kala ders süresini haftada 6 gün  olarak da öğrencilerimiz talep edebilmektedir.  Öğrenci aidatını ödediği anda ücret karşılığı makbuzu kesilmektedir.

        Kursumuz maliyeye kayıtlı bir kuruluş olup " MEHMET KUTLUAY - RESİM ve SANAT EĞİTİM HİZMETLERİ " başlığı altında hizmet vermektedir...

bottom of page